*Proč lhát ?! Stačí mluvit pravdu, aby nám nevěřili ...*

*Největší štěstí člověk má, když může žít pro to, pro co by byl ochotný i zemřít !*

*Milovat neznamená mít jen rád, milovat je věřit a pravdu znát, milovat je jako podat si ruce, propojit duši i srdce ..*

Základní vybavení

24. května 2010 v 13:56 | Hanky =) |  Křečko*Mania
Co je důležité védět, než si křečka pořídíte?
   Křeček je malé křehké zvířátko. Má své potřeby a jisté nároky pro svůj život. je důležité se mu pravidelně věnovat a vyžaduje každodenní péči! Přesto to je nenáročné a vhodné zvíře pro začínající chovatele či malé děti.

Co křeček potřebuje?
   Potřebuje domov! a jeho základem je:
  1. Klec = Minimální rozměry klece :50x30 cm, Mřížky klece by měly být v horizontální poloze.
  2. nebo TeráriumMinimální rozměry terária 50x 30 cm Samozřejmě, čím větší tím lepší.
  3. či Plastový box = Jako náhrada za terárium může sloužit i plastový box.
   Potom je ovšem nutné klec či terárium něčím vystlat, aby křečci nechodili po holém povrchu. k tomu slouží většinou hobliny (piliny), nebo zvláštní granule pro tento účel (ty jsou k zakoupení béžně ve všech zverimexech).
   Může být ale také podestýlka například kukuřičná:
Sonnenland kukuřičná podestýlka 10 l jemná, hrubá
100% přírodní produkt z kukuřičných vřeten pro všechna domácí zvířata Je vyrobena z kukučičných vřeten, má dobré vsakovací vlastnosti, neohrožuje životní prostředí.
   Další druhy:
GRANUM JONAS
přírodní hygienická dřevěná podestýlka, 10l Jedinečná podestýlka, vyrobená z měkkého dřeva, vhodná nejen pro kočky, ale i pro exotické ptáky, králíky, morčata, křečky, myši, želvy, případně i další zvířata, která se nechovají ve vlhčeném prostředí. Je vyrobena z dřevní hmoty bez chemických přísad.

CHIPSI EXTRA XXL
Přírodní terarijní podestýlka z bukového dřeva.Je to suchý materiál, hygienický bez chemických přísad.

Nevhodné jsou piliny pro svou prašnost a aromatizované hobliny, po kterých někteří křečci kýchají.

Jako každý živočich, i křečci musí pít
   Většinou se používá napaječka. Do klecí bývají dávané napaječky udělané zvláštní úchytky nebo drží za dráty. V teráriích se pouřívají pŕísavky na sklo, ty ale často padají a tak se využívá ubyčejná keramická miska, ta úplné stačí (musíte si ale dát pozor, jestli ji vaši křečci nepřevažují, pak podestýlka zvlhne a budete ji muset měnit mnohem častěji).
   Buď je pitítko skleněné nebo plastové s kovovou trubičkou.

V přírodě křečci přes den spí v podzemních úkrytech. Jak to funguje v zajetí?
   Aby majitelé vyřešili tento problém, kupují smým miláčků domečky různých tvarů i velikostí. Domečky jsou většinou dřevěné a pro křečky syrské dlouhé nejméně 20cm.
   V přírodě je křeček zvyklý také na teplo svého hnízda. Možnost postavení takového úkrytu může dostat i váš mazel :P! Stačí mu do klece (nejlépe do roku) dát kousky čistě bílého papíru (barva je jedovatá, takže noviny jsou nevhodné!), neparfémované kapesníčky nebo čerstvou trávu, vhodný je i bezvonný toaletí papír nebo jakákoliv látka.
Nedávejte na stavbu hnízda vatu prodávanou speciálně pro křečky. Často se stává, že se křečíkům do jemných vláken vaty zamotá nožička, znemožní přívod krve a noha může odumřít. Taky byly zaznamenána případy, kdy se malí křečci ve vatě udusili.

Součástí vybavení klece je samozřejmě i miska (nejlépe keramická) na jídlo!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama