*Proč lhát ?! Stačí mluvit pravdu, aby nám nevěřili ...*

*Největší štěstí člověk má, když může žít pro to, pro co by byl ochotný i zemřít !*

*Milovat neznamená mít jen rád, milovat je věřit a pravdu znát, milovat je jako podat si ruce, propojit duši i srdce ..*

Robert Pattinson: Hudba jako záložní plán

10. června 2010 v 18:35 | TopZine.cz |  Magazine*Celebrity*Móda
Každý ho zná, ale nikdo o něm moc neví. Pattinsona proslavil upír Edward Cullen ve zfilmované sáze Stmívání. Tato role ho dostala na výsluní, ale Edward ho k jeho smůle zaškatulkoval do role fešáků v romantických filmech. Kdo totiž ví, že v roce 2008 na Filmovém festivalu ve Štrasburku vyhrál cenu pro Nejlepšího herce v celovečerním filmu? 
  Zdroj:robertpattinson.org
Robert Pattinson se narodil v Londýně 13. května 1986. Tento rodilý Angličan není z rodiny, kde se herectví věnují rodiče a své dítě touto cestou vedou. Vůbec. Jeho matka pracovala v modelingové agentuře a otec prodával auta. Navíc se Robert začal herectví věnovat až v patnácti letech. Do té doby ho zajímala hlavně hudba a částečně i modeling.
Když ne herectví, tak hudba
Na klavír začal hrát ve třech letech, o dva roky později ho začala zajímat i kytara. Toto nadání se projevuje i v jeho herecké kariéře. Ke známému filmu Stmívání složil dvě písně. Při poslechu soundtracku se tedy můžete potěšit jeho hrou na kytaru a sametovým hlubokým hlasem.

(více viz. klik na *Celý článek*!)

Více článků o Stmívání naleznete zde
Jenže to není jen profláklé Stmívání. Pattinson si zahrál hlavní roli ve filmu How To Be. Snímek je hořkou komedií zobrazující zoufalost zhruba dvacetiletého kluka na pomezí mezi dětskou nezodpovědností za sebe sama a dospělostí. On sám je divný, jeho kamarádi ještě divnější. A do toho všeho se mu boří sen o tom, jak se bude živit hudbou. I zde divák uslyší několik vlastních písní Pattinsona.

Zdroj: robertpattinson.org
Hercem v patnácti
První roli si zahrál jako Giselher ve filmu Království prstenu v roce 2004. Poté následoval známý snímek Harry Potter a Ohnivý pohár. Robert jako Cedric Diggory oslnil stejně tak jako jeho postava v knižní předloze: uhlazený hezoun a k tomu nejchytřejší z ročníku. Bradavické fanynky se začaly dělit na ty, kterým učaroval Daniel Radcliffe jako Harry Potter, a ty, jež okouzlil Robert Pattinson alias Cedric Diggory.
Následovalo ze všech stran propagované Stmívání, které Roberta zařadilo mezi desítky mladých fešných mužů, kteří nedostatek hereckého umu zastírají krásnou tváří. Tento předsudek ale rychle opadne, pokud máte možnost zhlédnout další snímky, kde hrál Pattinson hlavní roli. Jedním z nich je již zmíněné How To Be. Právě za ztvárnění Arta získal cenu pro Nejlepšího herce v celovečerním filmu na Filmovém festivalu ve Štrasburku v roce 2008.
Polibky s mužem součástí role
Mezi jeho další velmi povedené role patří Salvador Dalí ve filmu Little Ashes. Při sledování filmu o životě světoznámého surrealistického malíře, žijícího život zcela nekonvenčním způsobem, si divák říká, jak může tak mladý člověk zahrát někoho tak komplikovaného. Se složitou a kontroverzní postavou Dalího se totiž vypořádal nad očekávání. Malířovy nepochopitelné myšlenkové pochody vystihl přesně a přesvědčivě, a to včetně jeho tajných homosexuálních choutek.

Zdroj: distributor filmu
Na upíra se nedá zapomenout
Sága o upírech a zamilované slečně pokračuje. Robert momentálně pracuje na Zatmění, což je třetí ze čtyř dílů. Momentálně si ho ale můžeme připomenout zhlédnutím snímku Nezapomeň na mě, který nedávno přišel do kin. Jedná se o romantické drama o nevyčerpatelném námětu, jak láska léčí všechnu bolest a sama o sobě je nevyzpytatelná. Na recenzi Nezapomeň na mě se můžete podívat zde.
Doufejme, že Pattinsonovy role a škála povah ztvárněných postav bude i nadále natolik bohatá jako doposud. Robertovým hereckým vzorem je vynikající Jack Nicholson. Dle jeho dosavadních výkonů by se dalo předběžně soudit, že je na dobré cestě být stejně tak úspěšný. Ale my nechceme nic zakřiknout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nuu* Nuu* | Web | 10. června 2010 v 18:36 | Reagovat

Rob je uplně nejužasnější <3333_<3333

2 Hanny ... your aff <3! Hanny ... your aff <3! | Web | 10. června 2010 v 18:44 | Reagovat

jistěe :)!...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama